STOMATOLOGIA I MEDYCYNA ESTETYCZNA

PRF – AUTOGENNA MEMBRANA

Leczenie z wykorzystaniem krwi Pacjenta czyli bogatopłytkowa fibryna (PRF) - autogenna membrana. należąca do nowej generacji koncentratów płytkowych o uproszczonym sposobie przygotowywania, bez konieczności biochemicznej obróbki krwi.

Membrany PRF mają właściwości przyspieszające procesy:

angiogenezy - tworzenie nowych naczyń krwionośnych w miejscu ubytku, tworzenia się fibroblastów oraz osteoblastów odpowiedzialnych za produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, gojenia się ran.

Zarówno gojenie jak i regeneracja tkanek to dynamiczny proces, na który ma wpływ uwalnianie odpowiednich czynników wzrostu w miejscu gojenia.

Przygotowania membrany polega na pobraniu krwi żylnej od Pacjenta bezpośrednio przed lub w trakcie zabiegu do 10 ml , którą następnie wiruje się przy użyciu wirówki.

W efekcie takiego postępowania dochodzi do powstania w środkowej części probówki skrzepu fibrynowego czyli autogennej membrany.(PRF). Powyżej oddziela się osocze ubogopłytkowe, natomiast na dnie probówki znajdują się krwinki czerwone.

Uzyskana ze środkowej części odwirowanej frakcji membrana steruje procesami gojenia w znacznym stopniu je przyśpiesza miedzy innymi poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych w miejscu ubytku.

 

Jakie efekty przynosi zastosowanie autogennych membran PRF?

Stymuluje wzrost kości w miejscu jej ubytku (np. po ekstrakcji, resekcji itp.).

Znosi ból i goi wyrostek zębodołowy w przypadku suchego zębodołu.

Nieporównywalnie przyspiesza proces gojenia, w znaczny sposób zmniejszając efekty obrzęku pozabiegowego.

Gdzie można wykorzystać PRF?

W formie membrany: np jako uzupełnienie braków kości podczas zabiegów implantacji, podnoszenia dna zatoki w periodontologii lub jako zabezpieczenie zębodołu po ekstrakcji zęba.

W formie pociętego materiału na małe cząsteczki: za pomocą specjalnych nożyczek. Te cząsteczki PRF mogą być zmieszane z materiałem regeneracyjnym autogennym lub alogennym.

W formie membrany do zamknięcia perforacji śluzówki zatoki podczas zabiegu podnoszenia dna. Membrana łatwo łączy się ze śluzówką, która natychmiast odzyskuje swoją funkcję.

Największą zaletą tej metody oprócz wyżej wymienionych jest biokompatybilność i autogenność materiału, tzn. jest to naturalna błona pochodząca z odpowiednio spreparowanej krwi Pacjenta, a nie substancja sztuczna, niosąca ze sobą ryzyko nieprzyswojenia jej przez organizm lub wystąpienie reakcji uczuleniowej.

Zarejestruj wizytę

Telefon: +48 609 511 540

E-mail: biuro@royalmedical.pl

QR Code
QR Code
Adres:

Royal Medical Beata Bala
Rodziny Poganów 2
32-080 Zabierzów koło Krakowa

Godziny otwarcia gabinetu:

w poniedziałki, środy i czwartki
od 14.00 do 20.00
we wtorki
od 9.00 do 16.00
w piątki
od 9.00 do 14.00


Poleć tę stronę na Facebook.