STOMATOLOGIA I MEDYCYNA ESTETYCZNA

IMPLANTY ZĘBÓW PEŁNE i PEWNE ROZWIĄZANIE TWOICH PROBLEMÓW

 

IMPLANTY ZĘBÓW - WPROWADZENIE

Implant to aktualnie najpewniejsza i najbliższa naturze metoda uzupełnień brakujących zębów.
Implant jest tytanową śrubą, którą wprowadza się w kość, w miejsce usuniętego zęba. Wszczep ten po pewnym czasie ulega wygojeniu w kość pacjenta. Po wygojeniu element zastępuje korzeń zęba i może zostać obciążony pracą protetyczną, np. koroną ceramiczną.

FAKTY

Naturalny wygląd, implant daje poczucie i efekt wizualny jak zdrowy ząb. Jest to rozwiązanie długoterminowe - implant na całe życie. Zapobiega utracie (zanikaniu) kości na skutek nie obciążania jej z powodu braku zębów . Zdrowe zęby zaczynają tracić stabilizacje zaczynają się problemy z normalnym funkcjonowaniem. Odbudowa protetyczna na implancie umożliwia normalne spożywanie każdego rodzaju posiłków bez zagrożenia przesunięcia lub wypadnięcia.

POJEDYNCZE UBYTKI

Pierwszym etapem jest wprowadzenie implantu w kość. Drugim etapem jest przykręcenie śruby gojącej kształtującej dziąsło. Etap trzeci to osadzenie nadbudowy protetycznej.

MOSTY NA IMPLANTACH

W przypadku braku większej ilości zębów implanty umożliwiają zastosowanie mostu , który w całości będzie opierał się na wszczepach tytanowych stanowiących korzeń zęba. Etapy leczenia wyglądają podobnie jak dla pojedynczych ubytków.

BEZZĘBIE

Implanty stanowią podstawy jak w przypadku mostu do założenie stałej protezy. Pierwszym etapem jest wprowadzenie odpowiedniej ilości implantów w kość. W drugim etapie zakłada się śruby gojące lub ostateczną nadbudowę.

ZALECENIA POZABIEGOWE

  • antybiotykoterapia według zaleceń
  • zimne okłady w początkowym okresie pozabiegowym
  • stosowanie miękkiej szczoteczki pozabiegowej
  • dieta miękka
  • płukanie specjalnym płynem wg zaleceń
  • do momentu zdjęcia szwów należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego
  • zakaz palenie w pierwszych tygodniach po zabiegu

CZĘŚĆ CHIRURGICZNA

Pojednczy ubytek POJEDYNCZY UBYTEK Pojednczy ubytek IMPLANT TYTANOWY Pojednczy ubytek IMPLANT WSZCZEPIONY W KOŚĆ Pojednczy ubytekZAŁOŻENIE SZWÓW

PODSUMOWANIE

Implanty zębów to najlepsze „zamienniki” chorych, stałych zębów są wytrzymałe i stabilne oraz wyglądają i działają jak naturalne zęby.

Długoterminowe rozwiązanie.

Tradycyjne, wykonane z należytą starannością mosty mogą wytrzymać 10 i więcej lat, ale w pewnym momencie mogą wymagać wymiany . Natomiast właściwie wprowadzone oraz później utrzymywane w higienie implanty mogą trwać całe życie.

Poprawa komfortu życia.

Zęby odrestaurowane na implantach wyglądają tak samo jak prawdziwe i nie ma możliwości aby tak jak na przykład w przypadku protez ruchomych mogłyby one poluzować się lub po prosty wypaść podczas rozmowy, śmiechu lub jedzenia. Nie wymagają stosowanie klejów do protez a dba się o nie tak jak o naturalne zęby.

Pozytywny wpływ na stan zdrowia oraz urody

W przypadku utraty jednego lub kilku zębów pogarsza się jakość zgryzu oraz stopniowo może to prowadzić do zaniku masy kostnej szczęki. W konsekwencji zmienia się kształt i pogarsza wytrzymałość szczęki a w konsekwencji też twarzy. Implanty zapobiegają temu procesowy a wręcz pomagają w stymulacji wzrostu kości.

Swoboda w jedzeniu i mówieniu.

Protezy ruchome mogą utrudniać wypowiadanie wielu słów a co gorsza nie pozwalają na dokładne gryzienie potraw, co niekorzystnie wpływa na trawienie. W przypadku implantów, które się zachowują zupełnie jak naturalne zęby można zapomnieć o tego rodzaju problemach.

Ochrona istniejących naturalnych zębów.

W przypadku braku jednego lub kilku zębów, zęby istniejące, tracą wsparcie od sąsiadujących zębów i przesuwają się na ich miejsce przez co dochodzi do nieprawidłowości w zgryzie, a w konsekwencji nawet do utraty kolejnych zębów. Uzupełnienie braków za pomocą implantów zębowych powoduje, że ten problem nas nie dotyczy, bo wszystkie zęby, czy naturalne czy sztuczne są na swoim miejscu.

Zarejestruj wizytę

Telefon: +48 609 511 540

E-mail: biuro@royalmedical.pl

QR Code
QR Code
Adres:

Royal Medical Beata Bala
Rodziny Poganów 2
32-080 Zabierzów koło Krakowa

Godziny otwarcia gabinetu:

w poniedziałki, środy i czwartki
od 14.00 do 20.00
we wtorki
od 9.00 do 16.00
w piątki
od 9.00 do 14.00


Poleć tę stronę na Facebook.